نتایج جستجو برای عبارت :

نسبت انجیر به زیتون در قران

قران درمان دردهای بشراست کتاب هدایتگر وثروتی است که فقر نداردوهدایتی است که گمراهی ندارد .
به مناسبت هفته بزرگداشت قران کریم از تاریخ 97/9/24 برنامه های ویژه ازجمله تلاوت جزءسی قران کریم باحضوردانش آموزان،درمحضرقران کریم باحضور معلمان وبرپایی سفره قرانی ،نصب نکات کلیدی با این موضوع ،اجرای طرح بشارت و....بود 
 معاویه بن عمار گوید امام صادق ع بمن فرود هرکه قران بخواند او بی نیاز شود و نیازی پس از نیست وگرنه اگر قران بی نیازش نکند هیچ چیز اورا بی نیاز نکند 9. حضرت باقر ع فرمود رسولخدا فرمود ای گروه قران خوانان از خدای عزوجل بپر هیزید در انچه از کتاب خدا بشما. داده  است زیرا که من مسعولم و شما هم. مسعولید من از. رساندن و تبلیغ رسالت  مسعولم و شما  هم  از انچه از قران  وسنت من در بر دارید مسعول هستید
حفص بن غیاث گوید از حضرت صادق ع در باره گفتار خدای عزوجل پدسیدم که فرماید وماه رمضان که فرود شددر ان قران سوره بقره ایه 185 ا اینکه قران از اول تا اخر در در ظرف مدت بیست سال نازل شده حضرت صادق ع فرمود همه قران یکجا درماه رمضان بیت المعمورنازل شده سپس در طول بیست سال تدریجان نازل شد سپس پیغمبر ص فرمود صحف ابراهیم ع در شب اول ماه رمضان نازل شده و تورات در شب ششم ماه  رمضان نازل شد و انجیل در شب سیزدهم نازل شد و زبور در شب هیجدهم ما رمضان و قران در بی
یعقوب احمر گوید بحضرت صادق ع عرضکردم فدایت شوم من قران را خوانده ام ولی ار ذهمم رفته است دعا کنید که خداوند انرا بمن بیاموزد گوید انحضرت از ابن مطلب که من خدمتش  عرضکردم ناراحت شد و فرمود خداوندانرا بتو و ما همگی یاد دهد گوید ما نردیک ده نفر بودیم  سپس فرمود سوره که مردی میخواندبا اوست تا گاهی که انرا واگذارد پس روز قیامت در زیباترین صورت نزدش ابد بر او سلام کند انمرد گوید تو کیستی گوید من فلان سوره ام و اگر تو بمن چسبیده بودی و نگاهم داشته بو
 ابان تغلب از امام صادق ع حدیث کند که فرمود  مردم بر چهارگونه هستند من عرضکردم فدایت شوم انها کبانند  فرمود یکی مردی  که ایمان دارد ولی قران باو داده نشده  دیگر مردی که قران را دارد ولب ایمان ندارد  سوم مردی که هم. فران باو داده اند  وهم ایمان را جهارم  مردبکه نه قران را داراست  و نه ایمان  عرضکردم قربانت گردم رای من حال اینها رابیان  و شرح فرمایید فرمود اما انکه ایمان دارد ولب قران بدو داده نشده  چون میوه یا خرما  ایست که مزه اش  شیرین است و
جشن قران با حضور جناب آقای احمدی کارشناس محترم قران و قاری قران و آقای قلعه بیگی روحانی شهر برگزار گردید همچنین در این مراسم مسابقه بین حافظان جزء 30برگزار گردید
دریافتتوضیحات: سخنرانی آقای قلعه بیگی روحانی شهر در جشن قران
دریافتتوضیحات: برگزاری مسابقه بین حافظان جزء 30
دریافتتوضیحات: کرسی تلاوت با حضور آقای احمدی
حضرت باقر فرمودقران خوانان سه گروهند یکی انکه قران خواند و انرا سرمایه کسب خود کند و پادشا هان را بدوشد بمردم بزرگی بفروشند ودیگر مردیست که قران را بخواند و حروف انرا نگهداری کند یعنی سود جویی از ان منتفع گردد ودر سایر اوقات پشت سر اندازد  چنانکه شخص سواره جام ابش را پشت سرش میاویزد و مانند این کلام در کتاب دعا باب صلوات گذشت مراججعه شود خداوند امثال اینان را در قران خوانان زیاد نکند دیگر مردی است که قران خواند وداروی قران را بردل دردمندش ن
امام صادق ع فرمو د در سفارش امیرالمو منین ع بیارانش بود که بدانید همانا قران را هبر روز است  وپرتو. افکن شب تار اگر چه  انکس که که در صدد راهنمایی شدن وکسب نورش باشد در سختی و نداری باشد زیرا فقر و فاقه.   اورا از ان باز ندارندبلکه رغبتشان در اینباره. افزون کنند. از فیض ره7  حضرت صادق ع از    پدرانش ع حدیث کند که مردی از دردسینه به پبمغمبر ص شکایت. کرد  حضرت  ص فرمود بوسیله قران شفا بجوی زیراخدای عزوجل فرمایدو این قران.شفا   است برای انچه در سب
مرتضی هر شنبه می ره کلاس قران که در مسجد محله برگزار می شه.  در یکی از جلسات همه بچه ها قران خوندن ولی چون جلسه طول کشید نوبت به مرتضی نرسید. اقای نصیبی نیا معلم قران به مرتضی گفت: ببخشید ان شا الله جلسه بعد،اولین نفری که قران می خونه شمایی پسر گلم ولی مرتضی جان بدون همین که 
به قران خوندن دوستان گوش دادی ثواب زیادی بردی.
بچه ها، پدر ها و مادرها هرکسی حتی اگر به قران هم گوش بده ثواب زیادی به دست می اره. هر حرف قران یه ثواب داره. مثلا ما می شنویم
جهت ماه مبارک رمضان دنبال فایلهای تصویری قران میگشتم که درگروهها منتشر کنمبعد از کلی جستجو سایت زیر رو پیدا کرده که کاملترین هست
فایل های الکترونیکی قرآن کریم همراه با ترجمه گروهی از محققان مرکز طبع و نشر قرآن جمهوری اسلامی ایران، به صورت صفحه به صفحه بر روی سایت مصحف قرار گرفت.
از لینک زیر میتونید این صفحات رو دانلود کنید و در روزها ماه مبارک رمضان مطالعه کنید و یا برای دوستانتون ارسال کنیدصفحات قران
در سایت بالا از صفحه 4 منتشر شده
صفحات
جشن قران با حضور جناب آقای احمدی کارشناس محترم قران و قاری قران و آقای قلعه بیگی روحانی شهر برگزار گردید همچنین در این مراسم مسابقه بین حافظان جزء 30برگزار گردید و در پایان به حافظان جزء30جوایزی اهداء شد
سخنرانی اقای قلعه بیگی در جشن قران
برگزاری مسابقه بین حافظان جزء 30
برگزاری کرسی تلاوت با تلاوت زیبای آقای احمدی کارشناس قران و عترت اداره شهرستان
اهداء جوایز به برترین های حفظ جزء 30
امام صادق ع فرمود نه بخدا سوگند  این  امر خلافت هر گز در دودمان ابو بکر و عمر نگردد ونه هرگز در بنی امیه ونه درفرزندان  طلحه وزبیر باز اید برای انکه اینان قران را بیکسو نهادند و سنتهارا باطل کردند و احکام الهی را تعطیل کرده و مهمل گذاردن ورلخدا ص  فرموده قران راهنمای  وگمراهی  است و بینایی از هر کوری است و سبب گذشت از لغزشها است و روشی درهر تاریکی. است. و در پیشامدها و بدعتها پرتوی است ونگاهدارنده از هر هلاکتی است و ره جویی در هر گمراهی  است 
شکیبایی ورزد خشم نکند و با هر کس که با او تندی کند تندی نکند ولی بگذرد و ندیده گیرد وبیامرزد و حلم ورزد بخاطر برزگ د اشت قران و هرکه قران بدو داده شود و باز گمان کند که بیک تن از مردم بهتر ار انچه او دارد چیزی داده اند انکس بزدگ  دانسته انچه را خدا کوچک شمرده و کوچک دانسته انچه راخداوند برزگ شمرده است  11 حضرت صادق ع فرمود رسولخدا ص فرمود حاملین قران  نمابندگان و سر پرستان اهل بهشتند  و مجتهدان جلو داران اهل بهشتند  پیامبران اقایان اهل بهشتند
 یعقوب احمر  گوید بحضرت صادق ع عرضکردم من بدهکاری زیادی دارم باندازه ای در ناراحتی و اندوه هم که قران از ذهنم رفته است حضرت صادق ع قران قران همانایک ایه از قران و بک. سوره از ان روز قیامت بیایدتا هزار درجه بالا رود یعنی در بهشت پس گوید اگر مرا نگهداشته بودی  وحفظ. میکردی تورا بدین مقام. میرسانیدم 4 ابن ابی یعفور گوید شنیدم حضرت صادق ع میفرماید هر اینه مردی که سوره ای را بداند  وسپس انرا فراموش کند یا واگذاردو وارد بهشت شود ان سوره از سوی بالا ب
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام خدمت شما دوستان عزیز بنده محمدرضا غلامزاده   قاری محفل بزرگ ونورانی قران هستم در این وبلاگ از فضیلت ها ترجمه صفحه به صفحه وارسال تلاوت های بسیار زیبا از اساتید مصری و ایرانی را انجام خواهم داد با ما همراه باشید با قران حکمت اموز
مفضل بن عمر گوید از امام صادق  ع راجع بقول خدایتعلی و قران دیگری بیاور با این را عوض کن 15 سوره 10 فرمود میگفتند یا علی را عوض کن  توضیح طبق این روایت مقصود مشرکین و منافقین این بود که اگر میخواهی ما بتو ایمان اوریم ایاتیکه راجع بفضیلت علی ع است عوض کن یعنی  فضیلت دیگر انرا بجای او بگذار یا اصلا قرانی بیاور غیر این قران 
زنگ
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول
زبان
تدریس lesson 6
نوشتن 20 کلمه از هر کدام از حروف f v w و حل workbook lesson 6

دوم
فارسی
تدریس درس 11
حفظ شعر گل و گل ، حل فعالیت ترجمه ، حل خود ارزیابی درس 11 در کتاب و نوشتن ان در دفتر (جدول در کتاب)

سوم
زیست
تدریس ادامه درس 13
پرسش گروهی از درس 13

چهارم
قران
چک کردن مفاهیم درس 9 و قرائت قران
انس قران درس 9 حل شود ، از قرائت درس 8 و 9 پرسش 
برای اینکه بتونم به صبوری و تدریج برگردم، لازمه که یک کاری رو شروع کنم که مجبور باشم هر روز و بدون عجله برای رسیدن به آخرش، انجام بدم.
از بچگی توی قران خوندن با دوتا مسئله رو به رو بودم.
اول اینکه اولین سوره قران بقره بود. و چون شروع میکرم به خوندن هرچی میخوندم تموم نمیشد، اعصابم خرد میشد که چرا به آخرش نمیرسه، تا برم سوره بعدی و دوم اینکه ؛ دوست نداشتم زمان طولانی، طول بکشه تا یه دور کامل قران رو بخونم. میخواستم سریع برسم جز آخر و یه دور خونده ب
حفص گوید از حضرت موسی بن جعقر علیهمالسلام شنیدم که بمردی میفرمود ایا ماندن در دنیا را دوست داری عرضکرد اری فرمود برای چه عرضکرد برای خواندن قل هو اللهاحد  حضرت سکوت کرد فرمود و پس از ساعتی بمن فرمود ای حفص هر که از دوستان و شیعیان ما بمیرد وقران را خوب در قبر باو یاد میدهند. تا خداوند بدان وسیله درجه اش را بالا بردزیرا درجات بهشت برابر با ایات قران است باو گفته شود بخوان و بالا رو پس مبخواند و بالا میرود حفص گویدمن احدی را ندیدم که برخورد بیمن
حضرت باقر ع فرمودروز قیامت قران ببهترین صورت بیاید وبر مسلمین گذر کند انها گویند این مرد از ما است از ان بگذردو نزد پیغمبران اید انها نیز کویند از ما است از ما است از انها نیز بگذردو نزد فرشتگان مقرب اید انان هم گویند از ما است تا ابنکه بدرگاه پروردگار عزت رسد وب. گویدپروردگارا فلانکس پسر فلان را من در دنیا روزهای گرمش را بتشنگی کشانده وشبهایش را به بیداری و فلانکس پسر فلان را نه روزهایش را به تشنگی بردم  ونه شبش را به بیداری  پس خدای تبارک و
 زهری گوید  بحضرت علی بن الحسین ع عرضکردم  کدام مل بهتر است  فرمود عمل انکس که فروداید و کوچ کند   عرضکردم او کیست ویعنی چه فرمود قران را باز کند وخواندنش ا غاز کند و بانجام رساند و هر زمان که از اولش در اید  باخ ش گوچ کند   وفرمود رسولخدا ص هر کس که خدا قران باودادو چنان. پندارد که بمردی بهتر از اوبی نیاز چیزی داده اند خیر  بزرگی کوچک شمرده. وکوچکی. انرا بزرگ دانسته است 
بسم الله الرحمن الر
دنیا خانه پر بلا و امتحان است و قریب چهل آیه از قران در باره گرفتاری انسان وارد شده و اولین گرفتار آدم و حوا بوده اند پس هر کسی که در دنیا آمده بدون گرفتاری نمی شود وناچار باید انسان در بلاها صابر و در فکر چاره باشد وچون هر کس در این دنیا باید امتحان شود تا ارزش و مقام او مشخص شود و هر قدر ایمان قوی تر باشد امتحان شدید تر است اولین کسانی که امتحان شدند انبیا و اوصیا بوده اند
هیچ نیرویی در تهاجم بلا ها بالاتر از ذکر الله و قران
زنگ
درس

اول
زبان
تدریس lesson 4
نوشتن 20 جیز با رنگ

دوم
فارسی
تدریس درس 9 کتاب وزارتی و تکمیلی
امتحان از دو درس دوم

سوم
زیست
تدریس درس 13
کتاب وزارتی و تکمیلی بیاورید

چهارم
قران
چک کردن مشق ها و اصلاح انس با قران ها
امادگی برای جلسه بعد
زنگ
درس

اول
زبان
تدریس lesson 4
نوشتن 20 جیز بار رنگ

دوم
فارسی
تدریس درس 9 کتاب وزارتی و تکمیلی
امتحان از دو درس دوم

سوم
زیست
تدریس درس 13
کتاب وزارتی و تکمیلی بیاورید

چهارم
قران
چک کردن مشق ها و اصلاح انس با قران ها
امادگی برای جلسه بعد
پیغپبر.ص فرمود خانه های خود را بتلاوت.  قران روشن کنید و انهارا گورستان. نکنید   چنانچه یهود  ونصاری کردند در کلیسا ها و عبادتگاه های خود نماز کنند ولی خانه های خویش را معطل گذارده اندو در انهاعبادتی. انجام ندهند زیراکه هرگاه.در خانه بسبارتلاوت قران شد خیر و برکتش  زیاد شودواهلان بوسعت رسند و ان خانه برای اهل اسمان درحشدگی داردچنانچه ستارگان اسمان برای اهل زمین میدرخشد
قران کتابی است که بیشتر از مباحث دینی به مطالب علمی اشاره دارد ولی ما از این کتاب آواز مرگ ساخته ایم طوریکه هروقت صدای قران در کوچه ای شنیده میشود گمان میکنیم کسی مرده است.
در این مطلب نمونه هایی از نکات فیزیکی را در ادامه مطلب بیان میکنیم.

ادامه مطلب
زنگ
درس

اول
زبان
امتحان listening و تدریس lessson 4
ازمون 50 تا کلمه

دوم
فارسی
تدریس درس هفت
نوشتن درس 7 در دفتر ، خود ارزیابی در کتاب . شعر علم زندگانی به نظم و نثر در دفتر نوشته شود .

سوم
زیست
پرسش درس دوازده از دو گروه
امادگی برای جلسه بعد

چهارم
قران
چک کردن و جواب دادن به انس با قران های حل نشده .
احتمالا امتحان مفاهیم از کل کتاب
جهت احیای قرانی وعمل به دستورات قرانی  هیئت حضرت رقیه علیها سلام  هرشب جمعه از ساعت 9/30  به مددت نیم ساعت به برگزاری قران نموده است  شرکت برای همه عزیزان مهیا است  
نشانی : تهران  خیابان خاوران ( اتابک ) خیابان شهید قربانی مطلق (ملایری ) جنب مسجد رضوان  خیابان شهید علیزداه  حسینیه حضرت رقیه علیها سلام 
العبد محمد علی تعالی 
                                  سوره کافرون و سوره توحید را در موقع خواب بخوانند از شرک دور می شوند((171)).
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره رابخواند در قیامت آن سوره به سراغ او می آید تا برخی از درجه های بهشت را در
معرض دید او قرار دهد و آن سوره به شخص بگوید سلام بر تو آن شخص جواب می گوید بر تو باد سلام
تو کیستی؟ او گوید من فلان سوره هستم که مرا ضایع کردی و رها ساختی بدان که اگر پیوند با مرا
نبریده بودی تورا به این ردجه می رساندم
برخی قران
"سخنان پیامبر در ردیف قران است و هیچ فرقی نمی کند، اما اینکه چرا می گوئیم بعضی ها قران است و بعضی ها سخنان پیامبر دلیلش ان است که قران در احوال ویژه ای بر زبان پیامبر جاری شده است" و به تصریح ایشان بهترین تعبیردر مورد این احوال ویژه , خواب و رویاست.
آیا تئوری رویاهای رسولانه جناب دکتر سروش تعادل دو کفه ترازوی بین کتاب و سنت را به نفع اخباریون بر هم نمی زند ؟و به عبارت اخری آیا در فرض قبول این تئوری از سوی مومنان , در ترجیح کلام محمد در بیداری نسبت
زنگ
درس

اول
زبان
تدریس lesson 5 
20 کلمه باحروف DLR و یا دو پاراگراف با کلمات DLR در انها بنویسید (اگر ایگیلیسی شما خوب است) ، work book lesson 5 حل شود ، حداقل ویژگی های ظاهری 5 معلم را یادبگیر .

دوم
فارسی
خواندن تصویر نویسی های منتخب
نوشتن درس 10 در دفتر و خودارزیابی در 10 در کتاب حل شود

سوم
زیست
تدریس تا صفحه 96 تکمیلی
پرسش فقط از درس 13 تا اخر بخش دندان

چهارم
قران
پرسش از درس 7 و تدریس درس 8
پرسش قرائت از د
کتاب تفسیرموضوعی قران کریم
pdf/جمعی ازنویسندگان/296صفحه/بخش اول:مباحث مقدماتی فصل اول:انس باقران فصل دوم:شناخت قران فصل سوم:تفسیرقران بخش دوم:معارفی ازقران فصل اول:خدا در قران فصل دوم:جهان های دیگر فصل سوم:اهداف افرینش فصل چهارم:قران و علم فصل پنجم:قران و بهداشت و روان فصل ششم:سنت ...
دریافت فایل
زنگ
درس

اول
زبان
تدریس تا صفحه 25
نوشتن 20 کلمه برای سه حرف g و s و u ، حل lesson 4 ورک بوک ، حل صفحه 26 و 27 کتاب text

دوم
فارسی
تدریس کتای تکمیلی تا صفحه 51 و امتحان از 4 درس اول
حل سوال 1 صفحه 49 ، کتاب انشا بیاورید

سوم
زیست
تدریس درس 13 و اعلام نمرات
امادگی برای جلسه بعد

چهارم
قران
حل صفحه 66 و 69 ، اعلام نمرات
حل صفحات 67 و 70 (انس با قران) ، پرسش از قرائت
 حضرت باقر ع فرمود د هر که قران در حال ایستاده در نمارش  بخوانند خداوند بهر حرفی از ان صدحسنه برای او بنویسدو هرکس انرا در نمازش نشسته بخوابد  خداوند بهر حرفی  پنجاه حسنه برایش  بنویسد وهرکه قران را در غیرار نمازش بخواند خداوند بهر حرفی ده حسنه برایش بنویسد ابن محبوب گوید من مانند همین حدیث را از معاذ بن مسلم یکی از راویان حدیث  شنیدم. 2 حضرت صادق  ع فرمودجل باز میدارد تاجری را که در  بازار مشغول بتجارت است  
 حضرت قرانباقر ع  فرمود هر که  قراندر حال. ایستاده در نمازش بخواهد خداوند به حرفی پنجاه حسنه برایش  بنویسد وهر که قران در غیر از نمازش بخواند بهر حر فی. ده.  حسنه. برایش بنویسند   الن محبوب گویدمن مانند همبن حدیث  رااز معاد بن مسلم یکی از راویان حدیث   شنیدم  2 حضرت صادق ع فرمود چه باز میدارد تاجری را که در بازار مشغول.بتجارت است از ابنکه چون شب هنگام  بخانه باز میگردد نخوابد تا یک سوره از قران بخواند  بجای هر ایه که میخواند. برایش ده حسنه نو
امام صادق ع فرمود خدای تبارک و تعالی  در فران بیان هر چیز را فرو فرستاده تا انجاکه بخدا سوگند چیزیاز احتیجات بندگان فرو گذار نفرموده و تا انجا که هیچ بنده ای نتواند بگوید ایکاش این در قران امده بود جز انکه در قران فرو فرستاده است 2 امام باقر ع میفرمودخدای تبارک وتعالی چیزی از احتیاجات امت را وانگذاشت جز انکه
 انرادر قرانش فروفرستاد وبرای رسولش بیان فرمود و برای هر چیز اندازه. و مرزی فرار داد و برای  رهنمایی ان رهبری گماشت برای کسیکه از ان مر
 خلاصه کتاب حفظ جز سی قران کریم پیام نور

دانلود فایل

Search Results Web results دانلود جزوه حفظ جزء سی قران کریم + تست pdf - یاوران فایلwww.yavaranfile.ir › downloads › دا... Translate this page Mar 4, 2019 - دانلود جزوه حفظ جزء ۳۰ قران کریم + تست pdf. جزوه حفظ جزء سی قران. به همراه نمونه سوالات تستی پیام نور+ کلید. کارشناسی، کارشناسی ارشد و ... دانلود رایگان جزوه و خلاصه جزء 30 قران کریم {درس عمومی و اختیا
دانلود کاربرگ قرآن پیش دبستانی
فرمت فایل : PDF
تعداد صفحات 52 صفحه
شرحی مختصر از فایل :
آموزش مفاهیم قرآنی در قالب نقاشی های آماده برای رنگ آمیزی این فایل شامل 52 عدد نقاشی اماده برای رنگ امیزی میباشد
کاملترین کاربرگ آموزش درس قران پیش دبستانی با کیفیت بسیار عالی جهت آشنایی دانش آموزان پیش دبستانی با مفاهیم قرانی آماده دانلود و دریافت می باشد توجه فرمایید کاربرگ های مفاهیم قرانی برای کل سال تحصیلی می باشد و شما با دانلود پکیج کاربرگ قران پیش د
اقدامات صورت گرفته در هفته قران
1- تشکیل ستاد هفته قران کریم
2- اجرای ویژه برنامه
3- برگزاری محفل انس با قران در مسجد شهر کیان
4- برگزاری مسابقات قران و عترت مرحله آموزشگاهی در این هفته و معرفی منتخبین به اداره
5- تهیه طرح و نصب در تابلو اعلانات
6- برپایی نمایشگاه قرانی با کمک دبیر قران و معارف
ادامه مطلب
رسولخدا ص فرمود برای هر امر حقی و حقیقتی موجود است که بسوی ان حق رهبری میکند وبر سر هر امر درستی نوری موجود است پس انچه موافق قر انست اخذ کنید وانچه مخالف قرانست ترک نمایید زبرا قران نو ر است و حقیقت که مردم را بحق وصواب دلالت کند 2 ابن ابی یعفور گوید از امام صادق  ع پرسیدم در باره اختلاف حدیث که انرا روایت کند کسیکه باو اعتماد داریم و کشیکه باو اعتماد نداریم و در مضمون مختلف باشد  فرمود چون حدیثی بشما رسبد واز قران یاقول پیغمبر ص گواهی بر ان ی
اکرام و نوازش یتیمان مسئله­ایست که در قرآن کریم و کلمات بزرگان دین بسیار بدان سفارش شده و یتیم نوازی شرط ورود به بهشت و ظلم و تجاوز به حقوق و اموال آنها موجب خسران و عذاب الهی معرفی شده است.  در مقاله حاضر پس از مفهوم شناسی واژه‌ی یتیم، مصادیق آن از دیدگاه قرآن و سنّت بررسی شده و آنگاه در پایان اموری را که خداوند انسان­ها را نسبت به یتیمان بدان سفارش کرده و آنها را در قبال آنها مسئول دانسته، بررسی شده است.
از به محبت و توجه در هر انسانی وجود دا
جواب اندیشه و تحقیق و تدبر در قران درس 9 دینی دوازدهم
پاسخ تمرینات درس نهم دینی دوازدهم
جواب تدبر در قرآن دینی دوازدهم
پاسخ تمرین های درس 9 دوازدهم
حل اندیشه و تحقیق درس نهم دینی دوازدهم
جواب تدبر در قران درس 9 دینی دوازدهم
به نام خدا

ادامه مطلب
در خصوص ادیان و علوم الهی بایستی بگویم نتایجی شبیه علم دارد و حکمت و فلسفه نیز در ان نقشش پیداست اما تفاوتی که با علم و دانش دارد این است که همواره جلوتر از علم و دانش است و خبر از آینده هایی می دهد که برخی از آن آینده ها نه با علم قابل اثبات است و نه با حکمت و فلسفه.... با این حال هزاران سال است که ادیان مصرانه بر ان نظریه ها تاکید دارد و کوتاه نیامده مانند زندگی پس از مرگ و زنده شدن دوباره مردگان و حیات بعد از مرگ... یا مبحث خوردنیها که چرا بعضی خور
نه که کار نداشته بودم نه که درس نداشته بودم...دلم نگران بود
دلم یه حال ِ خوب خواست یه چیزی که انگیزه ُ امید داشته باشه توش! فیلمای خارجی و ایرانی که نگم ...
همینطورکه نشستم پای تی وی حضرت آقا رو دیدم و فکردم بشینم گوش بدم به حرفاشون ...! هم خنده برلب زدم هم لذت بردم وخب
تهش تصمیم گرفتم قران خوندن رو بیشتر کنم...! البته بیشتر همیشه گوش میدم ولذت می برم تا بخونم ؛)
امام صادق ع میفرماید ماییم که خدا اطاعت مارا واجب ساخته  مردم راهی جز معرفت ماندارند و بر نشناختن ما معذور نباشندهر که مارا شناسد هر که مارا شناسد مومن است و هرکه انکار  کند کافر است و کسی که نشناسد و انکار هم نکند گمراهست تا زمانیکه بسوی  بسوی هدایتی که خدا بر او واجب ساخته و ان اطاعت حتمی ماست بر گردد  واگر بهمان حال گمراهی بمبرد خدا هرچه خواهد با او کند  شرح  مقصود از کسانبکه ایمه را شناخته  و انکار هم نکردهاند انهایند که عقل وفهم درک مقا
جزوه تفسیر موضوعی قران کریم
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.

جزوه تفسیر موضوعی قران کریم: درس تفسیر موضوعی قران کریم یکی از دروس عمومی دوره کارشناسی در اکثر دانشگاه های ایران است دانلود رایگان خلاصه دروس و جزوات درس تفسیر قرآن کریم (آیات برگزیده) :شامل 2 جزوه. روش تدریس مفاهیم و قرائت قرآن دانلود کتاب و خلاصه درس تفسیر موضوعی قرآن دانشگاه پیام نور در این پست وب سایت کلبه دانش ما برای شما دانشج

جهت برکت:بعداز تلاوت هر آیه سوره الشمس بگو شمس الشموس ویا انیس النفوس ادرکنی که به آب و نمک بدمید و آب را خورده نمک را نگه دارید((60 ))
بسم الله الرحمن الرحیم
حوامیم ( یعنی سوره های غافر و فصلت و شوری وزخرف و جاثیه ودخان واحقاف) مغز قران هستند حوامیم هفت تا است و در های دوزخ هفت به نام های جهنم و حطمه و لظی و سعیر و سقر  وهاویه و جحیم که روز قایمت هر سوره آید وبر دری از این در ها بایستد و رها نکند که هیچ خواننده این سوره ها اورا به دوزخ برند این حوا
رفته بودیم پارچه فروشی 
دودا خانم داشتن کنار ما خرید میکردن نفهمیدم حرفشون چی بود! خانمه گفت پسرم روزست
یهو اقای فروشنده گفت ای بابا روزه چیه!!!
اینارو آخوندا از خودشون در آوردن!!
"کی گفته باید روزه بگیریم منم پریدم وسط حرفش و گفتم خدا گفته
گفت کجا گفته گفتم تو قران گفت کجای قران
زمانی که قران حفظ میکردم این ایات و کامل حفظ بودم
گفتم کتب علیکم الصیام.... 
گفت خدا نگفته نخورید گفته خود داری کنید
گفتم صیام یعنی روزه
بعد گفت قبل از ما مگه روزه میگرف
پیغمبر ص فرمود سه خصلت است که هر کس  خدای عزوجل را با انها ملاقات کند با این سه خصلت بمیرد از هر دریکه خواهد داخل بهشت شود کسیکه خلقش نیکو باشد ودر غیبت و حضور مردم از خدا بترس و مجادله نکند اکرچه حق با او باشود 3 وباز فرمود کسیکه خدا را هدف مجادلاتش کند بتحول بسیار نزدیکشود شرح مرحوم مجلسی برای این روایت سه معنی ذکر فرموده که دوستی ان ،قربب بذهن است 1 در ذات و صفات خدا واردبحث و گعتگو نشوید و با یگدیگر ستیزه  منمابید زیرا  عقول و افکار بشر از د
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 25مهر

-1 ﺧﻮﺭﺍ ﻭ ﻮﺷﺎ، ﻣﺼﺪﺍﻕ ﺪﺍﻡ ﻧﺎﺯ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﻧﺎﺯ ﺷﺨﺼ
2 ‏) ﻧﺎﺯ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋ
3 ‏) ﻧﺎﺯ ﻋﺎﻟ
-2 ﺪﺍﻡ ﺍﺯ ﻣﻮﺍﺭﺩ ﺫﻞ، ﻧﺎﺯ ﺍﺟﺘﻤﺎﻋ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺍﺳﺖ؟
1 ‏) ﺷﻨﺎﺧﺖ ﺟﻬﺎﻥ
2 ‏) ﺷﻨﺎﺧﺖ ﺍﻧﺴﺎﻥ
3 ‏) ﻗﻮﺍﻧﻦ ﻭ ﻣﻘﺮﺭﺍﺕ
-3 ﺁﻪ ﺁﺧﺮ ﺳﻮﺭﻩ ﺎﻓﺮﻭﻥ، ﺑﺎﻧﺮ ﺴﺖ؟
1 ‏) ﺩﻦ، ﻌﻨ ﺍﻤﺎﻥ ﺑﻪ ﺧﺪﺍ
2)انسان بی دین نداریم
3 ‏) ﺩﻦﺩﺍﺭ ﻭﺍﻗﻌ ﻧﺪﺍﺭﻢ
-4 ﻧﺸﺎﻧﻪ ﻓﻄﺮﺑﻮﺩﻥ ﺍﻣﺮ ﺴﺖ؟
1 ‏) ﻫﺮ ﺍﻧﺴﺎﻧ ﺩﺭ
مثل علاقه به نماز،مثل علاقه به قران،مثل علاقه به زیارت عاشورا،مثل گریه به امام حسین،مثل علاقه به امام حسین و معصومین.اینا رو باید از جوونی با خودت حمل کنی.اینطوری نیست سر بزنگاه اراده کنی عاشق روضه شی.اراده کنی قران بخونی و نماز اقامه کنی.اینا رو باید از جوونی تحرین کرده باشی برای پیری.اصن هدف جوانی کسب عادت های خوبه برای ایام پیری.
وقتی رو تخت ای سی یو افتادی و مجبوری فقط بخوابی و هیچ کاری نمیتونی بکنی،حسرت میخوری چرا ی سوره حفظ نیستی لا اق
جهت دانلود و مشاهده فایل به روی لینک زیر کلیک نمایید.
دانلود جزوه تفسیر موضوعی قران کریم

تفسیر موضوعی قران کریم: درس تفسیر موضوعی قران کریم یکی از دروس عمومی دوره کارشناسی در اکثر دانشگاه های ایران است. در این پست می توانید جزوه تایپ شده کاملی از این ... دانلود رایگان تفسیر قرآن کریم  دانلود رایگان خلاصه دروس و جزوات درس تفسیر قرآن کریم (آیات برگزیده) :شامل 2 جزوه. تفسیر مووعی قرآن کریم  دانلود کتاب و خلاصه درس تف
ابان بن تغلب گوبد حضرت صادق ع فرمود مبگویی ای دعا را که ترجمه اش چنبن است با خدایا من از تو خواهم با ابنکه بندگان از چون تویی خاهش نکنند خواهم بحق محمدپیغمبرت ورسولت وبحق ابراهیم خلیل خود وبر گزیده ات و بحق موسی هم سخنت و هم رازت و بحق عیسی کلمه ات وروحت وار تو حواهم بحق صحف ابراهیمو تورات موسی وزبور داود و انجیل عیسی و قران مجمد ص و بهروحییکه فرستادی و بحق هران حکمیکه انرا کذرا فرمودی وهر ان حقیکه بدان حکم فرمودی وهر بی نیازی که توانگرش کردی
امیرالمومنین ع فرمود ای مردم خدای تبارک وتعالی  پیغمبر بسوی شما فرستاد و قران حقرا بر او نازل فرمود در حالیکه شما از قران و فرستنده قران بی خبر بودبد وهم از پیغمبر   فرستنده او در زمان تعطیلی. پیغمبران   خواب دراز ملتها و گسترش نادانی و سرکشی  فتنه و گسیحتن اساس  محکم و کوری از حقیقت و سر پیچی ستم و کاهش دین و شعله وری اتش جنگ همزبان با زردی گلستان باغ جهان خشکیدن شاخه ها.و پراکندگی برگها. نومیدی از میوه وفرو رفتن ابهای  ان پرچمهای هدایت فرس
               خواندن سوره والعصر برای از بین بردن اندوه و غم و حزن می باشد. اگر به تبدار بخواند خوب شود.((170))

بسم الله الرحمن الرحیم
این سوره ربع قران است هرکه این سوره را بخواند حقتعالی او را و پدر و مادر و تمام اولاد اورا بیامرزد و
اگر در لوح محفوظ شقی باشد اسم اورا از دیوان اشقیاء ( تبهکاران) محو کند ودر دیوان سعداء(خجسته)
بنویسد و تا زنده باشد شهید است و شهید بمیرد و شهید مبعوت شود در قران سوره ای نیست که
شیطان از این سوره دشمن تر داشته باش
                          باسمه تعالی
غزلیات مشترک دکتر علی رجالی و حسن میرزایی
                  تازه ترین سروده مشترک                         احکام اسلامی                              قصاص                               غزل۵
                         قصاص
تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص استاگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است
اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیاره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 
به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر اوتلافی گر کند، جانش، ز حس
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 16آبان98

1- در آیه 101 سوره آل‌عمران، بر جایگاه چه چیزی در ایمان به خدا تأکید شده است؟
1) کتاب خدا
2) رسول خدا
3) هر دو مورد
2- قرآن، درباره خوبی‌ها و بدی‌هایی که به انسان می‌رسد، چه تعبیری دارد؟
1) خوبی‌ها از خداست
2) بدی‌ها از شماست
3) هر دو مورد
3- قرآن، سستی بنای شرک و تکیه به غیر خدا را به چه چیزی تشبیه کرده است؟
1) لانه‌ی کبوتر
2) خانه‌ی عنکبوت
3) لانه مورچه
4- رابطه تعلیم و تزکیه در قرآن چگونه است؟
1) تقدم تعلیم بر
سال ها ناخدای کشتی بود
پرسیدم خاطره ی خاص چه داری؟

پاسخ داد
هر گاه دریا طوفانی میشد، همه خدا را صدا می زدند
دعا می خواندند
قران می خواندند
اما
حیف
تا به ساحل کشورهای همسایه می رسیدیم
همه چیز فراموش میشد و همان گناهان همیشگی از سر گرفته می شد
قران مادر جهان است 
و جهان نگار قرآن 
آیه ها را می خوانیم و جهان را ورق می زنیم 
هر روز یک ورق در جهان تجربه و تدریس است 
  خورشید و ماه  
     شب و روز  
       فصل ها  
       ستارگان   
        وسعت زمین  
از برجسته ترین مفهوم جهان است 
با عشق و عرفان هر روزتان را در جهان ورق بزنید 
      خالقی (عرفان)
سلام
امروز خیلی اوضاع جالب نبود نتوانستم فکرم را متمرکز کنم یاد پدر افتادم
قران

بزرگوارا (اهدنا الصراط المستقیم).حاج حسین هر روز قران را تلاوت می کرد و خود ایشان بعد از انقلاب یکی از مدرسین عقیدتی سیاسی ارتش شد .
تدریس قران خود خاطره و حادثه ای بریاد ماندنی از ایشان برای ما بود .
حال می فهمم معجزه بودن این ایات و عاشق شدن پدر به مطالعه هر روزه قران از چه بود
پناه به قران  و ائمه در شرایط سخت روزگار رهایی از خود و وصول به حضرت حق می باشد.
کنکور ا
باسلام
کاربر دانش جو هستم که به امید خدا قراره ختم قرآن رو ادامه بدیم البته با کمک هم دیگه!
منوال مثل سابق هستش و تعداد آیاتی که در هر روز گذاشته میشه 5 آیه هست و طبق گفته آبجی گلمون دختر بهاری عزیز،هر جمعه آیات قرار داده شده در هفته مرور میشه!
من فعلا فقط میتونم قرائت قرآن رو به دست بگیرم.
در وبلاگ دختر بهاری عزیز هم عرض کردم حداکثر با سه نویسنده میتونیم وبلاگ رو برای جلوگیری از بی نظمی اداره کنیم و اگه کسی از دوستان مایل به قرار دادن پست هایی ب

بسم الله الرحمن الرحیم 
بسم الله الکربلامقتل کربلاجایی که شقایق حبیب هادر نینوا میرقصند و خورشید کربلا فقط حی وموت را به تمسخر میکشدچه آشناست نواها میشنوی کهیعص ....یا فالق الابصار کجاست نوای کربلامن عصمت مریم را از قران شنیدماما آیا کسی گفته است که عیسی مریم و این بانو چشم شان به دنبال کدام خورشید هستان ها ستارگانی هستندکه به دور خورشید نینوا طواف میکنندآری آفتاب در حجاب زینب کبریهمان دخت حیدر فصیح وبلیغهمان دخت بانوی دو عالمهمان ن
 یونس بن عمارگویدکه حضرت صادق ع فرموددفترها در روز قیامت سه دفتراست دفتری که نعمتها در ان ثبت شده و دفتریکه کارهای نیک در انست  ودفتری که کارهای بد در ان ثبت  است پس دفتر کارهای نیک برابر کنند  نعمها همه کارهای نیک  را فراگبردو در خود فرو برد  وفتر کارهای بد بجا ماند پس ادمبزاده مومن را برای حساب بخوانیدو قران در  بهترین  صورتی پیش رویش در ابد و گوید بار  پرودگارا من قر انم و این بنده مومن تو است که خودرا برای خواندن من  بتعمب میانداخت. شب خ
 سدیر گوید من و ابو بصیر و یحیای بزاز و داود بن کثیر در مجلس نشسته بودیم که امام صادق علیه السلام با حالت خشم وارد شد چون در مسند خویش قرار گرفت فرمود شگفتا از مردمیکه گمان میکنند ما غیب میدانیم کسی جز خدای غزو جل غیب نمیداند من میخواستم فلان کنیم را بزنم او از من گریختو من ندانستم که در کدام اطاق منزل پنهان شده است  سدیر گوید چون حصرت از مجلس برخاست و بمنزلش رفت من و ابو بصیر و میسر خدمتش رفتیم و عرض کردیم قربانت گردیم آنچه در باره کنیزت فرمو
فاطمه خانوم اومده خونمون
واسه تمرین حفظ قران
ایه ۶۱ سوره بقره است...
بودنش واسه منم خوبه
مرور میکنم...
چند ماهه دیگه به سن تکلیف میرسه، اگه پولم برسه واسش یه چادر مشکی میخرم، خیلی دوست داره.
البته فکر کنم مامان باباش زودتر براش بخرند...
تو اون روزای احمقانه ای که خودم با دستای خودم برای خودم درست کردم این رمان میخوندم و تا زمانی که کتاب دستم بود در دنیای دیگه ای غرف میشدم و حواسم پرت میشد و مادامیکه کتاب زمین میزاشتم همه ی اون افکار وحشتناک و خودخوریاااا به سراغم می اومد و چقدر خوبن این کتابا و دنیاهای تازه ای که برامون میسازن ....
و مرسی خانم مهریزی مقدم که تو کتاباش همیشه یه دختر خسته دلی وجود دار که تمام کمال توکلش به خداست و با نماز و قران خوندن سعی میکنه در اوج مشکلاتی که ب

برای مطالعه این بخش بهتر است به پیشنیاز (آیات قبلی ) مراجعه کنید .
اگر با مطالعه بخش های رایگان و مطالب قبلی علاقمند هستید در ادامه می توانید اقدام به خرید نمایید.
همان طور که گفتم من رد پای قوانین زندگی و موضوعات حیاتی و مهم را درقران پیگیری می کنم و از آنجا که دوست دارم قدر این دانسته ها بیشتر دانسته شود و منجر به پژوهش بیشتر علاقمندان شود آنها را به فروش می گذارم تا با بکار بردن بهای آن (که تاکید می کنم فقط مختص شخص استفاده کننده است) تلاش و
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 30ابان98

1 -امام رضا علیهالسالم، راه پیروی از اهل بیت علیهمالسالم را چه میداند؟
1 )شناخت درست سخن معصومان
2 )اعالم محبت و مودت به معصومان
3 )توسّل و زیارت معصومان
2 -آیه 43 سوره نجم، به کدام نعمت الهی اشاره دارد؟
1 )خنده
2 )گریه
3 )هر دو مورد
3 -در نماز، با کدام آیه از خدا میخواهیم که ما را از افراط و تفریط دور بدارد؟
1 )مالک یوم الدین
2 )ایاک نعبد و ایاک نستعین
3 )اهدنا الصراط المستقیم
4 -قرآن در سوره عصر، الزمه ایمان ب
الان وقت عزاداریست
باید گریست
ضجه زد و مویه کرد...
برای این قلب‌هایی که نمی‌خواهد این غم را باور کرد باید روضه خواند‌..
باید نشست قران خواند و مرور کرد تمام باورهایمان را که خون شهید بی اثر نیست
باور کرد که ما مرده‌ایم و او زنده تر از همه‌ی ماست... 
.
کاش ماهم قدر شما مفید باشیم برای این انقلاب...
با بررسی نسبت های مالی، سرمایه گذاران می توانند از ثبات و وضعیت بازپرداخت ها و روند مالی شرکت ها مطلع شوند. یکی از این نسبت های مالی، نسبت های نقدینگی است که به دو بخش نسبت آنی و نسبت جاری تقسیم می شود. در این گزارش به طور مفصل درباره این دو نسبت توضیح می دهیم.

نسبت نقدینگی
در ابتدا بهتر است یک توضیح کوتاهی درباره نسبت نقدینگی بدهیم. نسبت نقدینگی (Liquidity Ratio) یکی از نسبت های مالی است که از نسبت دارایی های نقد به بدهی های جاری به دست می آید که البت
بسم الله الرحمن الرحیم

هرکه این سوره را به جهت دوست داشتن آن بخواند در جنات پر نعمت از همراهان پیامبر باشد ودر چشم مردم در زندگی دنیا با هیبت باشد و در قیامت حساب او را بر وی آسان گرداند و هر پیامبری که اسم او در قران است در آن روز با وی مصاحفه کند و بر او سلام ده9د جهت بیماری یا فکر پریشان زیاد یا بی خوابی این سوره را با خود همراه کند از آنها خلاص شود
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 23ابان

1 ﺑﻪ ﻪ ﺩﻟﻞ ﻋﻘﻞ ﺑﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺑﺮﺍ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﺑﺸﺮ ﺎﻓ ﻧﺴﺖ؟
1 ‏) ﺸﻤﺎﻧ ﺍﺯ ﺬﺷﺘﻪ
2 ‏) ﻭﻗﻮﻉ ﻃﻼﻕ ﺩﺭ ﺯﻧﺪ
3 ‏) ﻫﺮ ﺩﻭ ﻣﻮﺭﺩ
-2 ﺁﻪ ﺍﻭﻝ ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺑﺮﺍﻫﻢ، ﺑﻪ ﺪﺍﻡ ﻣﺄﻣﻮﺭﺖ ﺭﺳﻮﻝ ﺧﺪﺍ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺩﺍﺭﺩ؟
1 ‏) ﺧﺮﻭﺝ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﺯ ﻇﻠﻤﺎﺕ ﺑﻪ ﻧﻮﺭ
2 ‏) ﺍﻗﺎﻣﻪ ﻗﺴﻂ ﻭ ﻋﺪﻝ ﺩﺭ ﺟﺎﻣﻌﻪ
3 ‏) ﺗﺰﻪ ﻭ ﺗﻌﻠﻢ ﺍﻫﻞ ﺍﻤﺎﻥ
-3 ﺁﻪ 103 ﺳﻮﺭﻩ ﺗﻮﺑﻪ ﺑﻪ ﺪﺍﻡ ﻣﺴﺌﻮﻟﺖ ﺭﺳﻮﻝ ﺧﺪﺍ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺩﺍﺭﺩ؟
1 ‏) ﺍﻗﺎ
دانلود کتاب تاریخ قرآن محمود رامیار

دانلود فایل

دانلود کتاب تاریخ قران محمود رامیار :: دانلود کتابketabdownloadpdf1.blog.ir › دانلود-کتاب-تاریخ-قران-محمود-رامیاراگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید نتایج وب دانلود کتاب تاریخ قرآن دکتر محمود رامیار (بصورت کامل) drmostafavi.blogfa.com › post دانلود کتاب تاریخ قرآن ...
دانلود کتاب تاریخ قرآن دکتر محمود رامیار - تماشاtamasha.com › list › دانلود-کتاب-تاریخ-قرآن-دکتر-محمود-رامیاردانلود کتا
دانلود رایگان کتاب تاریخ قرآن محمود رامیار

دانلود فایل

دانلود کتاب تاریخ قران محمود رامیار :: دانلود کتابketabdownloadpdf1.blog.ir › دانلود-کتاب-تاریخ-قران-محمود-رامیاراگر امکان دارد آن را به فارسی ایمیل کنید نتایج وب دانلود کتاب تاریخ قرآن دکتر محمود رامیار (بصورت کامل) drmostafavi.blogfa.com › post دانلود کتاب تاریخ قرآن ...
دانلود کتاب تاریخ قرآن دکتر محمود رامیار - تماشاtamasha.com › list › دانلود-کتاب-تاریخ-قرآن-دکتر-محمود-رامیاردانلود
چگونه نماز را "برپا" کنیم؟---------------------------در سراسر قران کریم کریم حتا یک ایه در مورد امر به خواندن نماز مشاهده نمی شود در صورتی که بکرات در مورد "الصلاه" از فعل "یقیمون" یعنی برپا کردن استفاده شده است.یقینا تفاوتی که در مفهوم این دو واژه وجود دارد در تلقی و کیفیت عمل نماز گزار نسبت به این فریضه مهم که قبول و رد کلیه اعمال در گرو آن است نقش غیر فابل انکاری دارد. شخصی که تکلیف خود را در برابر این رکن اساسی و عمود خیمه دین صرفا خواندن نماز تعریف نمود
یه سری حرف ها هستن که نمیدونیم از کجا هم دراومدن و تو دهن هامون افتادن!!!!
چندتا از این حرف هارو مینویسم اونهایی که میدونید و شما هم اضافه کنید!!
خدا بد نده!!!!! خدا مگه بد هم میده!!!!
سپاردی به امان خدا!!!!! امان خدا ناامنه!!!!
وقتی میخوان قسم بخورن:به این برکت که از قران بالاترِ!!! نون و میفرمان!!!!
نون از قران بالاترِ!!!!!!!!!!!
یه ضرب المثل ترکی هست :نماز قیلَن بنده دی ، قیلمیَن شرمندَ دی، گاه قیلَی گاه قیلمییَی یرین جهنم دَ دی!!!
کسی که نماز بخونه بنده است، ک

امشب چه شبی است بهتر از یک دهر است
آواز جهان مژده از صد بهر است
صد بهر به گوش این جهان یک راز است
وآن راز محمدی پسند، آن ساز است
آن راز دهد مژده به هر دل ای دوست
بر گوش جهان نغمه ی یا الله است
امشب شب مهمانی و شب، شوق و نداست
تا صبح به گوش ماه،قل هو الله است
یا حق کنم از بهر سجود خوش اقبال
من عاشقم و حاجت این شب یاد است
امشب شب قدر و شب فتوا و دعاست
ای مونس من، عشق همه ثار الله است
خونی که شده جاری ز بوی الله
دارد این ندا که یار ما قران است
دوستم نداره حسش میکنم که نداره حسش میکنم لعنتییی:(...
انگار من هرگز نباید عاشق بشم
اون از کله که فقط کارم شده بود دعا کردن برای اینکه به عشقش برسه
اینم از این که دیشب کلی قران خوندم و دعا کردم که قهرمان جهانی بشه که شد ولی حالا جواب منو نمیده:(
میدونی چیه !؟
تو کوچه ما هم عروسی میشه حالا میبینی چی میشه:)
پاسخ سوالات مسابقه درسهایی از قران 18 مهر 98
18/7/98
موضوع برنامه : راه خود یا راه خدا؟
برای مشاهده سوالات این هفته + پاسخ سوالات و متن کامل سخنرانی استاد قرائتی این برنامه را نصب کنید :
دانلود و نصب
این برنامه اندرویدی مورد تایید بیش از 5 هزار کاربر فعال می باشد
دریافت از کانال تلگرام : اینجا رو بزنید

اگر گوشی اندروید ندارید برای دریافت پاسخ های این هفته بصورت pdf : اینجا رو بزنید
به سیم و زر چه حاجت بود؟! از این‌ها فراتر داشتپر از خورشید بود آری نگاهی کیمیاگر داشتزنان از بی حجابی‌ها سر تسلیم افکندندولی کنزالحیا از چادر خود تاج بر سر داشتبزرگان عرب را یک به‌ یک دیروز پس میزد که این دوشیزه فکر خواستگاری از پیمبر داشتزمانی که همه خورشید را تکذیب می‌کردندخدیجه چشم‌های مصطفی را خوب باور داشتمیان قوم خود شأن و مقام او فراوان بودولی نزد پیمبر عزتی چندین برابر داشت نماز اولش را با علی پشت پیمبر خواندشکوه این سه تن باهم ه
اوست خدایی که از اسمان باران فرو بارد تا هر نبات به ان برویانیم و سبزه ها و دانه هایی که بر روی هم چیده شده پدید اریم . و از نخل خرما خوشه های پیوسته بر هم بر انگیزیم . و باغهای انگور ,زیتون و انار که برخی شبیه و برخی نامشابه به هم است خلق کنیم . شما در ان باغها هنگامی که میوه ی ان پدید اید و برسد به چشم تعقل بنگرید که در ان ایات و نشانه های قدرت خدا برای اهل ایمان هویداست. 
قران کریم 

باسلام خدمت همه کاربران بیان خوب من تا حالا دو امتحان رو پیش سر گذاشتم یکی امتحان قران و دیگری که خیلی مهمتره امتحان ریاضی امتحان قران رو که خیلی خوب دادم و کلا 10نمره داشت و 10 نمره دیگر خواندن ایه های قران بود که باید با تلفظ صحیح کلمات و همچنین با صوت خواندن بود و امتحان دوم که ریاضی بودخیلی عالی بودم.چون 70 درصد از سوال ها از از سال 96 ویژه غایبین موجه بود و من اتفاقا این سوال ها رو کار کرده بودم و همشون رو درست انجام دادم انشا الله امتحان بعدی
حضرت باقر ع فرمود هرکه  درمکه قران رااز این جمعه. تا جمعه  دیگر ختم کندیا در کمتر ازاین زمان یا بیشتر باشد ولی ختم و پایانش در روز جمعه باشد. برای او اجر و حسنه نوشته شود از اولبن جمعه ای که در دنیا بوده تا اخرین جمعه ای که در دنیا  هست و اگر در روزهای.   دیگر نبز ختم کند چنبن است  واین اجر برای او هست
.
                          باسمه تعالی
                  تازه ترین سروده مشترک 
                        احکام اسلامی
                              قصاص
                               غزل۵

قصاص

تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص است
اگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است

اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیا
ره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 

به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر او
تلافی گر کند، جان
اکرام و نوازش یتیمان مسئله­ایست که در قرآن کریم و کلمات بزرگان دین بسیار بدان سفارش شده و یتیم نوازی شرط ورود به بهشت و ظلم و تجاوز به حقوق و اموال آنها موجب خسران و عذاب الهی معرفی شده است.  در مقاله حاضر پس از مفهوم شناسی واژه‌ی یتیم، مصادیق آن از دیدگاه قرآن و سنّت بررسی شده و آنگاه در پایان اموری را که خداوند انسان­ها را نسبت به یتیمان بدان سفارش کرده و آنها را در قبال آنها مسئول دانسته، بررسی شده است.
از به محبت و توجه در هر انسانی وجود دا
.
                          باسمه تعالی
                  تازه ترین سروده مشترک 
                        احکام اسلامی
                              قصاص
                               غزل۵

قصاص

تلافی کردن ِ عین عمل، حکم ِ قصاص است
اگرچه عفو و بخشش، بهتر از کین و تقاص است

اگر این حکم ِ قرانی شود جاری به دنیا
ره آوردش، حیات ِ شخص عام و شخص ِ خاص است 

به قران آمده هر کس که ظلمی رفت بر او
تلافی گر کند، جان
 امروز سمانه وسط کوچه یه سنگ دید. خیلی سنگ بزرگی بود. ممکن بود به کسی صدمه بزنه. پای کسی بهش بخوره یا دوچرخه سوار یا موتور سوار از روش رد بشن و زمین بخورن. سمانه یه کار خوب کرد. سنگ رو برداشت و یه گوشه انداخت.
بچه ها، پدرها و مادرها، خدا از این کار سمانه خیلی خوشش اومد. برای همین براش خیلی ثواب نوشت. می دونید چقدر ؟ ثواب خوندن 400 ایه قران.
در همین رابطه پیامبر(ص) فرنودند: هر کس از سر راه مسلمانان چیزی را که به ان ها ازار می رساند دور کند، خدا پاداش
تاریخ میں پہلی بار قران مجید کا شینا زبان مین ترجمہ ہوا ہے۔مترجم جناب شاہ مرزا صاحب رینجر سے ریٹائرڈ شدہ ہیں اور تقویٰ کا یہ علم ہے کہ آپ نے کبھی نماز شب ترک نہیں کی۔
اور آپ اسی مقدس کام پہ چودہ سالوں سے لگے ہوئے تھے آج ﷲ نے آپ کی محنت کا ثمرہ دے دیا ہے۔
ترجمہ کی کیفیت:
اول تو قرآن کا ترجمہ کرنا بس کی بات نہیں ہے،کیونکہ کلامﷲ کا بشر کی زبانی ترجمہ ۔۔۔
ادامه مطلب
سوال

چرا همه اش باید افراد را از قیامت. فشار قبر..بزرخ و غیره.. می ترسانند؟ یعنی آیا ما به خاطر این ترس ها باید سراغ مذهب و دین برویم؟

پاسخ

اتفاقا این گونه نیست آن چه در قرآن و روایات آمده است خلاف این روش است و تعداد ایاتی که وعده به بهشت و نعمت های الهی داده است بیش از وعده های بر عذاب است
چرا ما از صرَاطَ الَّذِینَ أَنعَمتَ عَلَیهِمْ نباشیم؟
ایا این انتخاب ما نبوده که خدایی ناکرده از غیرِ المَغضُوبِ عَلَیهِمْ وَلاَ الضَّالِّینَ شده ایم؟
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است-درجواب جنابی – شناخت خداوند منان قران مجید می فرماید مطالعه درهستی بهترین  راه خداشناسی است- قدرت وحکمت الهی در افرینش خد اوند وهستی  دلیل وجود خداوندمنان است شناخت خداوندمنان  ازقران مجید کافی است خداوندمنان رابخوبی شناخت اگر لجاجتی ن  دوم اخلاق باید  مطلق وعقلانی باشد از اخلاق قران راموردتوجه قرار دهید وایراد غیرعقلانی دران پیدا نمیکنید استادشهید حضرت ایت الله دکتر مطهری رحمت الله علیه میفرما
توجه توجه
عزیزانی که تمایل به تدریس و تعلیم قران دارند
      ✅به زودی افتتاح می شود 
 دوره های آموزش تخصصی تربیت معلم روخوانی
دوره های آموزش تخصصی تربیت معلم مفاهیم
مکان :موسسه قرآنی شیفتگان وحی 
آدرس،:میدان پلیس ،ابتدای بلوار شهید محلاتی ،کوچه۲
تلفن:۳۷۲۳۳۳۹۰
باسلام خدمت همه کاربران بیان خوب من تا حالا دو امتحان رو پیش سر گذاشتم یکی امتحان قران و دیگری که خیلی مهمتره امتحان ریاضی امتحان قران رو که خیلی خوب دادم و کلا 10نمره داشت و 10 نمره دیگر خواندن ایه های قران بود که باید با تلفظ صحیح کلمات و همچنین با صوت خواندن بود و امتحان دوم که ریاضی بودخیلی عالی بودم چون 70 درصد از سوال ها از از سال 96 ویژه غایبین موجه بود و من اتفاقا این سوال ها رو کار کرده بودم و همشون رو درست انجام دادم انشا الله امتحان بعدی
چقدر غریب ومهجورند عترت وقران 
همین الان قریب به یک سال هست که فراخوانی برای حفظ قران داده ایم ولی دریغ از مراجعه یک نفر 
اگر برنامه ها ی دنیوی بود الان صف میکشیدن 
چرا دغدغه وذائقه ها عوض شده 
فقط در پیشگاه مولا عرضه میدارم که آقا جان بنده تلاشم را کردم ومیکنم  
زنگ
درس

اول
زبان
تدریس lesson 5 و پرسش
یادگیری نام جهای خانه

دوم
فارسی
به دلیل مراسم فعالیتی صورت نگرفت
امادگی برای جلسه بعد

سوم
زیست
تدریس گوارش ، جذب و سفر غذا
مطالعه فص 13 تا گوارش

چهارم
قران
قرائت درس 9
پیش نویسی دو جلسه ی درس نهم و قرائت درس 8
 اوست خدایی که باران را پس از ناامیدی خلق می فرستد و و رحمت و نعمت خود را فراوان می گرداند و از جمله ایات قدرت او خلق زمین و اسمان هاست و هم انچه در ان ها از انواع جنبندگان پراکنده است و او بر جمع اوری انچه پراکنده است هر وقت بخواهد قادر است و انچه از رنج و مصاعب به شما می رسد همه از دست خود شماست در صورتی که خدا بسیاری از اعمال بد را عفو می کند و شما در زمین هیچ قدرتی ندارید و از کوچکترین قوای جهان زبون و عاجزید و غیر خداوند در عالم هیچ یار و یاور
در محفل انس با قرآن: قرآن نیاز امروز ماست. کل جامعه بشری نیاز دارند به قرآن. قرآن است که با استکبار با ظلم، با کفر بالله صریحا مخالفت و مقابله میکند. قرآن است که با طغیان و طاغوت با قدرت مقابله میکند. اینها گرفتاری امروز بشر است/ اینهایی که میبینید عربده میکشند در موضع ریاست جمهوری یا پادشاهی فلان کشور علیه ثبات و آرامش کشورها همانهایی هستند که قران بر سر آنها داد کشیده است
کسی که میره یه کلاس و با یه مربی متبحر کار میکنه هدفش چیه؟
قطعا هدفش اینه به مرور زمان و تمرین هرچه بیشتر شبیه به استادش شه..
پس این یعنی میزان موفقیت یک نفرو میزان علاقش رو میشه از به هرچه شبیه تر شدن به مربیش میدونه...
این رابطه درمورد ما و خدا هم هست..
ایمان واقعی آدما به میزانی که به خدا شبیه میشن،و صفات خدا درونشون نمایان میشه..
اینکه یکی نماز جماعت میخونه یا قرآن یعنی ساده ترین اصول و اعمال دینشو انجام داده..نمیگم کمه یا بده!
میگم این نشان ای
هُوَ الَّذِی أَنْزَلَ عَلَیْکَ الْکِتَابَ مِنْهُ آیَاتٌ مُحْکَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْکِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ ۖ ...آیات متشابه آنهایی است که مراد خدا از آنها روشن و قطعی نیست و تمیز داده نمی شود ...اگر متشابهات نبود قرآن پیوسته تازه بودن خود را از دست می داد مثلا اگر شخصی داستان جنگ چالدران را که میان قواء شاه اسماعیل صفوی و سلطان سلیم عثمانی اتفاق افتاد بخواند دفعه اول کاملا شیرین و دلچسب خواهد بود , دفعه دوم کمتر از دفعه اول و در دفع
به نظرتون چه قدر از سازمان سنجش زمان و هزینه میبره اگه بخوان مشخص کنن هر کس با این رتبه ای که اورده کدوم دانشگاه ها قبول میشه و رشته ها و دانشگاه های قبولیش رو بر اساس یه رنکینگ از اعتبار دانشگاه ها مرتب کنن؟ قسم میخورم اونقدر ها هم کار سختی نخواهد نبود. چرا ما یک هفته اس در به در انتخاب رشته ایم؟ بله چون اگر این اطلاعات رو بهمون بدن اونوقت جیب مشاورای انتخاب رشته چجوری پر شه؟ 
کنکور هیچی نیست. به قران هیچی نیست جز به نون دونی کثیف! 
زمان از نظر برخی فلاسفه قابل تعریف نیست ،برخی زمان را بدون ابتدا و انتها می دانند و زمان را ازلی و ابدی یاد کرده اند .من قصدم تعریف و توضیح زمان نیست .می خواهم قیاسی راکه بین زمانهایی که در فیزیک و متافیزیک وجود دارد نشان دهم (البته اگر بتوانم)...
به نظر من آنچه ما در این جهان بعنوان گذران زمان و وقت مشاهده می کنیم در دل خود یک زمان دیگری دارد که هنوز محقق نشده است و در حال محقق شدن است .
انسان به خاطر اینکه در این جهان که دارای ماده است و بعد مادی د
بسم الله الرحمن الرحیم-نظریات شخصی است- نیم نگاهی ربه سوره قدر  بخش دوم- شب قدر ارزش ان بخاطر نزول قران است- مسئله مسئله کتاب است ارزش این کتاب ارزش شب قدر را ایجاد کرده است- که خداوندمیفرماید –پیامبر اکرم صلواته اله علیه واله والسلم تو قیمت این شب را نمیدانی -  انسان درمسائل مادی بسیارحساس ودقیق-و بدنیال شناخت وچون وچرا کردن است همه درمسائل خرید وفروش حساس هستند – قدر به معنای قیمت وارزش کالا بوده استوسئوال  میکردند دلیل تنوع قیمت چیست  و
حضرت باقر ع فرمود  رسول خدا ص فرمود من نخسخین کسی هستم که روز قیامت بر خدای عزیز جبار وارد. شوم باکتابش واهل بیتم   سپس امتم  وارد شوند پس از بپرسم چه کردید با کتاب خداو اهل بیتم  5 حضرت صادق ع فرمود همانااین  قران. کتابی  است که در ان است جایگاه نور و هدایت  چراغها شب تار   پس شخص تیر بین باید که در ان دقت کند برای پر توش نظر خویش را بگشاید زیرا که اندیشه کردن زندگانی دل بینا است چنانکه انکه جویای دوشنی است در تاربکی ها بسبب نور راه پبماید
نسبت P/E
نسبت P/E در یک شرکت به معنای انتظارات سرمایه‌گذاران از بازدهی آینده آن شرکت است؛ مثلا اگر شرکتی P/E پنج داشته باشد، یعنی انتظار داریم بازدهی آینده آن نزدیک به بهره سپرده‌های بانکی و حدود ۲۰ درصد باشد. نسبت P/E پنج همچنین نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در این شرکت پس از پنج دوره سودآوری، می‌تواند اصل سرمایه‌ را بازگرداند.

صفار گفته است:
جعفر بن محمد صوفی گفت: به ابو جعفر(امام جواد(ع) ) عرض کردم:ای فرزند رسول خدا! چرا پیامبر اکرم(ص)،امی نامیده شده است؟حضرت فرمود :دیگران چه می گویند؟عرض کردم:فدایتان گردم! گمان می کنند به این جهت پیامبر امی نامیده شده که چیزی ننوشته است.
حضرت فرمود:دروغ می گویند،نفرین خدا برایشان باد،چگونه چنین چیزی ممکن است درحالی که خدای متعال در کتاب متقن خویش می فرماید:《او،کسی است که در میان جمعیت درس نخوانده،رسولی از خودشان برانگیخت که ایا
در مواقعی کع انسان هیچ امیدی به تلاش و کوشش خودش یا کمک های هم نوعانش ندارد، با خلوص ویژه ای دست به دعا بر می دار . خداوند هم در قران کریم مثال انسان هایی را میزند که در دریا در حال غرق شدن هستند.
نکته ای ک میخواهم بگویم این است ک خوب است اگر ما هم همواره امیدمان را از غیر خداوند قطع کنیم و تنها از حضرت حق استمداد کنیم. فی الواقع هم همین است. اگر همیشه  نتایج تلاش های خودمان یا اطرافیانمان را منوط به اذن پروردگار جهان بدانیم، ب میزان بالایی از خلو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود موزیک